Kdo jsme?

Jsme 10men, pražská vokální skupina působící od roku 2015.
Vše začalo již v květnu 2014, kam první pokusy 
o vznik vokální skupiny sahají. Byla to právě iniciativa, různé náměty a nápady, které nám pomohly o rok později vytvořit plnohodnotnou mužskou a cappella skupinu. Skládáme se z mladých, většinově vysokoškolských zpěváků a číslovka v názvu dnes připomíná pouze počet zakládajících členů. Zkrátka vystupujeme i v rozdílném počtu než přesně v deseti.

2015 – 2017

Během dvouletého působení jsme se nejprve stihli zúčastnit čtyř uměleckých, potažmo sborových festivalů. Jmenovitě to jsou: festival Slavíci v zahradě v Praze (dvakrát), Speed Festival v Praze (též dvakrát), Festival chrámových a komorních sborů v Cholticích (také dvakrát) a mezinárodní soutěž Jirkovský písňovar. Tam jsme mj. během první účasti vyhráli zlaté pásmo, o rok později pásmo stříbrné. Také jsme se zúčastnili čtyř ročníků pražské Noci kostelů, konkrétně v kostelech sv. Josefa na Novém Městě a sv. Anežky České na Spořilově. Máme za sebou přes dvacet vystoupení v pražských hotelích, spoluúčinkování na rozličných koncertech (včetně vystoupení s Marthou a Tenou Elefteriadu) a též jsme uspořádali pět vlastních večerních koncertů. Spektrum zpívaných skladeb sahalo od gregoriánského chorálu a tvorbu renesančních mistrů, po počátky jazzu. Uměleckým vedoucím byl do června 2017 Marek Rajnoch, další půlrok Adam Dvořáček. 

2019 – současnost 

Po více než roční pauze naše skupina nepravidelně ožívala, a od jara 2019 občas vystupovala v pozměněných sestavách. Vystoupení na Noci kostelů na jaře 2020 nás však opět namotivovalo k tomu, abychom plnohodnotně obnovili svou koncertní činnost. Na podzim roku 2021 jsme se potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže Jirkovský písňovar, kde se nám podařilo obhájit zlaté pásmo z první účasti. Zároveň jsme si do budoucích let vymezili specializaci převážně na populární hudbu 20. a 21. století. 
Na druhou stranu pro sakrální a reprezentační prostory (například pro vánoční koncerty) však stále využíváme i úzký náhled do klasické vokální polyfonie. Pracovně to nazýváme „dvě tváře 10men“. 

Uměleckými vedoucími jsou opět Marek Rajnoch a Adam Dvořáček.